Nowe partnerstwo strategiczne na rynku tureckim

Katowice, Polska - 02 stycznia 2023

Grupa Primeore reprezentowana przez Primeore Trading (Polska) Sp. z o.o. zawarła strategiczne partnerstwo z Ekin Maden Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Turcja). Firmy będą współpracować przy dostawach kluczowych surowców – żelazostopów – do firm z sektora stalowego i metalowego w Turcji. Primeore będzie działać jako sprzedawca, podczas gdy Ekin Maden będzie zajmować się działaniami marketingowymi i sprzedażowymi w Turcji, działając w charakterze agenta.

Przemysł stalowy stał się jednym z najbardziej rozwiniętych sektorów w Turcji i obecnie jest czwartym co do wielkości uczestnikiem tureckiej gospodarki. Produkcja stali w Turcji znacznie wzrosła od 2001 r., z 15 mln ton w 2001 r. do 40,4 mln ton w 2021 r. Motorem wzrostu przemysłu jest silna konsumpcja krajowa, ponadto tureccy producenci stali eksportują na cały świat, dzięki konkurencyjne ceny i skuteczne strategie marketingowe.

„Uważamy, że jest to bardzo obiecująca okazja z dwóch punktów widzenia, po pierwsze, turecki sektor stalowy rozwija się dość imponująco od dłuższego czasu i uważamy, że istnieje tam ogromny potencjał, a po drugie, ale oczywiście nie mniej ważny, Ekin Maden to firma wyróżniająca się dużym doświadczeniem i doskonałą reputacją w branży, co zdecydowanie jest czynnikiem sukcesu” – mówi Olena Kurta dyrektor generalny Primeore Trading (Polska) Sp. z o.o.

„Cieszymy się z tej inicjatywy i mamy nadzieję, że przerodzi się ona w obopólnie korzystną i długotrwałą współpracę; zawsze chętnie szukamy i eksplorujemy nowe możliwości i od samego początku uważaliśmy, że jest to idealne dopasowanie kulturowe i biznesowe” – mówi Erol Kohen, CEO i partner założyciel Ekin Maden Ticaret A.S.

***

Primeore Trading (Polska) Sp. z o.o. jest częścią handlową Primeore Ltd., która jest odpowiedzialna za obsługę wszystkich międzynarodowych operacji handlowych i związanych z handlem grupy. Firma prowadzi działalność związaną z rudą manganu, żelazostopami, koksem i produktami węglowymi na całym świecie.

Primeore Ltd. jest spółką holdingową zarządzającą grupą spółek pod marką Primeore Group. Grupa koncentruje się na zaspokajaniu potrzeb przemysłu żelazostopów i stali, dostarczając twarde towary fizyczne, a także szeroki zakres usług doradczych i zarządzających o wartości dodanej.

Ekin Maden Ticaret ve Sanayi A.Ş. jest wiodącą firmą w Turcji zajmującą się sektorem metali i minerałów; Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą różnych produktów, w tym między innymi chromu, cynku, ołowiu, rud i koncentratów miedzi, a także importem i dystrybucją cynku metalicznego, ołowiu metalicznego, katod/walcówki miedzianej oraz aluminium metalicznego.

Kontakty z mediami
W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt mailto:office.poland@primeore.eu

Nowe partnerstwo strategiczne na rynku tureckim

Raport roczny zaudytowany 2021

Alternatywne możliwości finansowania w górnictwie: co jest tam alternatywne